O nas

Przedszkole i Żłobek Baśniowa Dolina przy ulicy Mańkowskiej 12A to miejsce, które powstało z myślą o dzieciach od 1 do 6 roku życia. Jesteśmy nową placówką, która swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 2021 roku. Pragniemy, aby nasza Baśniowa Dolina była miejscem przyjaznym dla Waszych pociech niemal tak jak dom. Najważniejsze jest dla nas dobre samopoczucie dzieci oraz ich poczucie bezpieczeństwa.

Naszym celem jest dostrzeganie i docenianie indywidualności w każdym dziecku oraz udzielenie pomocy w odkryciu drzemiącego w nim potencjału. Mamy świadomość tego, iż każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie, dlatego będziemy starać się zapewniać takie warunki, które zaspokoją ich indywidualne potrzeby rozwojowe. Maluchy nauczą się odkrywać swoje umiejętności, a także będą z zaciekawieniem poznawać otaczającą rzeczywistość. Ponadto Wasze dziecko przyswoi sztukę komunikacji z rówieśnikami, a my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby mu to ułatwić.

Każdego dnia realizujemy przyjazny dzieciom program edukacyjny, zgodny z podstawą programową określoną rozporządzeniem MEN. Przedszkole Baśniowa Dolina ma za zadanie zapewnić właściwe przygotowanie dzieci do kolejnego etapu edukacyjnego, czyli do rozpoczęcia nauki w szkole. W ramach tego planu dzieci opanują pierwsze słowa, poznają litery i cyfry, a oprócz tego dowiedzą się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy o otaczającym świecie flory i fauny.

Nasze maluchy będą miały możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach dodatkowych, które umilą i urozmaicą im czas spędzany w placówce oraz pozwolą na odkrycie i rozwój zainteresowań. Niezależnie od tego, czy dziecko wykaże się predyspozycjami plastycznymi bądź muzycznymi, w naszym przedszkolu uzyska wsparcie w doskonaleniu zarówno jednych, jak i drugich zdolności.

Wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele, wzajemnie się szanując, rozumiejąc i wspierając. Zapraszamy do współpracy!

Przedszkole i Żłobek Baśniowa Dolina przy ulicy Mańkowskiej 12 A znajdują się w wolnostojącym budynku, z dala od ulicznego zgiełku. Posiadamy własny ogród, który jest ogrodzony, tak aby nasze małe pociechy były bezpieczne. Sale dydaktyczne są przestronne, kolorowe i pełne pomocy dydaktycznych najwyższej jakości. Dzięki temu mogą Państwo mieć pewność zostawienia Waszych dzieci w doskonałych warunkach.