Wyprawka i adaptacja w żłobku - Warszawa

Adaptacja w naszym żłobku trwa 2 tygodnie i jest płatna 50% czesnego.

Podczas pierwszych dni adaptacji, nie należy rzucać dziecka na ,,głęboką wodę” czyli zostawiać na cały dzień w żłobku. Czas pobytu dziecka w żłobku z dnia na dzień będziemy wydłużać, tak aby maluch mógł stopniowo przyzwyczajać się do nowego środowiska. Dziecko przynosi ze sobą swoja ulubioną maskotkę lub zabawkę, która zapewni maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

Prosimy wszystkich rodziców/opiekunów o pełną dyspozycyjność oraz stały kontakt telefoniczny, a także informujemy, że  tylko jeden rodzic/opiekun wraz z dzieckiem uczestniczy w dniach adaptacyjnych.

Czas adaptacji jest trudny dla każdej ze stron, to jak dziecko będzie się adoptować w żłobku zależy w dużej mierze od rodziców/opiekunów dziecka.

Pamiętajmy, wzajemna współpraca to podstawa.

I tydzień adaptacji dziecka w żłobku

W tym tygodniu stosujemy skrócony czas pobytu nowych dzieci w żłobku, umożliwi to stopniowe oswajanie się dziecka z otoczeniem.

Dziecko przynosi ze sobą swoja ulubioną maskotkę lub zabawkę, która zapewni maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

1-3 dzień adaptacji dziecka

4-5 dzień adaptacji dziecka

II tydzień adaptacji dziecka w żłobku

1-5 dzień adaptacji dziecka

Wyprawka do żłobka

Wyprawka to zestaw rzeczy, które będą niezbędne maluchowi w czasie spędzanym w żłobku. Są to przybory i artykuły higieniczne, ubrania na zmianę, pościel oraz butelka i smoczek jeśli maluch nadal z niego korzysta. Wszystkie rzeczy należy podpisać

Oto lista, co powinno znaleźć się w wyprawce do naszego żłobka:

Komunikacja:

Wszystkie istotne informacje dotyczące funkcjonowania żłobka będą umieszczane na naszej tablicy ogłoszeń. Prosimy o zapoznawanie się z pozostawianymi tam wiadomościami.

Znaleźć tam można:

Prosimy o:

Adaptacja

  • Dziecko dużo łatwiej zaakceptuje żłobek, jeżeli zmiana będzie przebiegała stopniowo.
  • Dziecko nie zaakceptuje sytuacji, która powoduje Twój lęk – pamiętaj o pozytywnym nastawieniu!
  • Nie przedłużaj pożegnania w szatni.
  • Nie wymykaj się za plecami dziecka, zawsze się z nim pożegnaj!
  • Nie mów dziecku, że zaraz wrócisz lub, że idziesz na chwilkę do sklepu! Zamiast tego określ czas w sposób, który dziecko zrozumie, np. „po śniadaniu”, „po II daniu”.
  • Nie wracaj i nie otwieraj ponownie drzwi sali, mimo że słyszysz płacz swojego dziecka. Wiemy, że jest to najtrudniejszy dla Ciebie moment, ale ponowne pokazanie się dziecku w tej sytuacji tylko wydłuży jego płacz.

Większość dzieci najpóźniej po kilku tygodniach przestaje płakać przy rozstaniach. Inne jednak długo traktują płacz czy smutną minę przy pożegnaniu jako rytuał. Najważniejsze, aby smutek kończył się szybko po zamknięciu drzwi (zapytaj o to opiekunkę po 3-4 tygodniach uczęszczania do placówki). Jeśli dziecko daje się łatwo pocieszyć „cioci” i przez resztę dnia jest pogodne, to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak mimo upływu tygodni nadal rozpacza przez większość dnia lub jest osowiałe i nic go nie zajmuje ani nie cieszy, należy skonsultować się ze żłobkowym psychologiem i wspólnie poszukać rozwiązania.

Pamiętaj, że twój niepokój udziela się dziecku. Spróbuj podejść do sprawy spokojnie. To znacznie ułatwi maluchowi adaptację.

Cieszymy się, że są Państwo z nami i zobowiązujemy się do stworzenia Państwa dziecku warunków i troski, jakich potrzebuje!