Adaptacja-wyprawka

W celu przedstawienia najważniejszych obowiązujących zasad, które ułatwią adaptację w przedszkolu i żłobku Baśniowa Dolina przygotowaliśmy zestawienie niezbędnego wyposażenia, które należy wziąć ze sobą w dniu rozpoczęcia zajęć.

Co trzeba przynieść 1 września?

Komunikacja:

Wszystkie istotne informacje dotyczące funkcjonowania żłobka i przedszkola będą umieszczane na naszej tablicy ogłoszeń. Prosimy o zapoznawanie się z pozostawianymi tam wiadomościami.

Znaleźć tam można:

Prosimy o:

Pierwsze dni w przedszkolu – co może pomóc Wam rodzice oraz Waszym dzieciom?

Rozstanie niesie ze sobą dużo emocji i z pewnością wiąże się dla obojga stron z lękiem oraz niepewnością. Jako doświadczeni pedagodzy w przedszkolu i żłobku w ramach łatwiejszej adaptacji proponujemy stosowanie się do zaproponowanych przez nas poniższych wytycznych. Dzięki nim rozłąka odbędzie się w spokojniejszej atmosferze i pomoże dziecku sprawniej przystosować się do aktualnej sytuacji.

Okres adaptacji przebiega różnie, jedno dziecko po tygodniu ma już najgorsze za sobą, inne swój trudny czas zaczyna dopiero po miesiącu (i to też jest normalne) – bo dopiero wtedy zrozumiało i w pełni odczuło, że pewien etap skończył się bezpowrotnie, a ono wolałoby żeby było tak jak dawniej.

W naszym przedszkolu i żłobku adaptacja, nauka i zabawa odbywają się w przyjaznej atmosferze – stale dbamy o wspieranie Państwa pociech na każdym etapie aklimatyzacji. Dzięki temu dzieci pewniej i z większym spokojem stawiają pierwsze kroki na tej nowej ścieżce, a Państwo mogą mieć pewność, że są bezpieczne i objęte najlepszą opieką.